İçeriğe geç
# Hurda Demir Çeşitleri1 KG Fiyatı1 Ton Fiyatı
1Dkp Hurda1 kg hurda Dkp fiyatı :12.24 TL1 ton Dkp hurdası fiyatı :12,484.80 TL
2Ekstra Hurda1 kg hurda Ekstra fiyatı :11.22 TL1 ton Ekstra hurdası fiyatı :11,444.40 TL
3Karışık ve Toplama Hurda1 kg hurda Karışık ve Toplama fiyatı :11.22 TL1 ton Karışık ve Toplama hurdası fiyatı :11,444.40 TL
4Talaş Hurda1 kg hurda Talaş fiyatı :9.18 TL1 ton Talaş hurdası fiyatı :9,363.60 TL
Hurda Demir Fiyatları 2024

Demir hurdası kilo fiyatı 10-06-2024 tarihinde güncellenmiştir. Saat 12:23 itibariyle hurda demir alış fiyatı olarak geçerli olacaktır.

Hurda Demir Nedir?

Hurda demir, atık demir ve çelikten oluşan metal parçalarının geri dönüşüm amacıyla toplandığı ve işlendiği malzeme türüdür. Hurda demir, genellikle kullanılmış metal ürünlerinin veya endüstriyel atıkların geri dönüşümü için toplanır.

Hurda demir, çeşitli formlarda bulunabilir:

  1. Demir Parçaları: Çeşitli boyutlarda ve şekillerde olabilir; örneğin, çubuklar, levhalar, profil parçaları, borular vb.
  2. Kırık veya Hasarlı Parçalar: Kullanılmış makine parçaları, araç parçaları veya demir yapı elemanları gibi atık veya kullanılmış parçalar da hurda demir olarak tanımlanabilir.

Hurda demir nasıl anlaşılır?

  • Manyetik Özellik: Demir ve çelik, manyetik özellik gösterir. Bu nedenle, bir mıknatıs hurda demir üzerine yerleştirildiğinde yapışma gösterir.
  • Ağır ve Yoğun Metaller: Demir ve çelik oldukça yoğun ve ağır metallerdir. Büyük parçalar veya yüksek miktarda hurda demirin ağırlığı bu malzemenin niteliğini belirlemede yardımcı olabilir.
  • Paslanma ve Oksitlenme: Eğer hurda demir uzun bir süre boyunca açık havada veya nemli bir ortamda kalmışsa, yüzeyinde paslanma veya oksitlenme izleri olabilir. Bu, genellikle kahverengi veya turuncu lekeler olarak görülebilir.

Hurda demir, genellikle görsel tanıma ve basit manyetik testlerle belirlenebilir. Ancak ticari veya büyük ölçekli işlemler için daha kesin bir tür belirleme ve analiz için profesyonel ekipmanlar ve testler gerekebilir. Hurda demir ticareti yapan veya geri dönüşüm tesisleri genellikle hurda demirin türünü, saflığını ve miktarını belirlemek için çeşitli testler ve analizler yapabilirler.

Demir Hurdası Kilo Fiyatı Hakkında Sorulanlar

Hurda demirin kilosu kaç tl?

Demir hurdası kilo fiyatı satılık demirin cinsine, nakliye maliyetine ve miktarına göre belirlenmektedir. Anlık, güncel hurda demir fiyatları için tıklayın. Böylece bugün hurda demir kg fiyatı ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

1 ton hurda demir ne kadar?

Demirin ton fiyatı ile alakalı detayları sizlerle paylaşıyoruz. Firmamızın uyguladığı hurda demir fiyat listesi her gün değişmektedir. Çevrenizde hurda demir alan hurdacı firmalar bu listeyle alım satım yapmaktadır.

Hurda demir atık kodu nedir?

Hurda demir atık kodu: 17 04 05 olarak belirlenmiştir. Demir hurdası tehlikesiz atıklar sınıfında yer almaktadır.