İçeriğe geç

Fabrika Yıkımı

  Fabrika Yıkım Firmaları

  Hurdacı firmamız; fabrika sökümlerinde uzmanlaşmıştır. Makine veya ekipman yenilemesi, taşınma veya kapanma sebeplerinden dolayı yıkılması gereken fabrikaların söküm ve yıkım işlerinin profesyonel fabrika yıkımı yapan firmalar tarafından yapılması önemlidir. Böylelikle hem yıkımın maliyeti daha ekonomik olacak, hem de tüm işlemler titizlikle tamamlanacaktır. Fabrika yıkım firmaları arasında bulunan firmamız, yıkımların iş güvenliği kurallarına uygun yapılmasına öncelik vermektedir. Ayrıca çevredeki diğer yapı ve binaların zarar görmesini önlemek amacıyla gerekli tüm tedbirleri alacaktır. Böylece çevre kirliliğine sebep olacak atıklar ve kimyasal sızıntılar önlenecektir.

  fabrika yıkım firması

  Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

  Eski bina, fabrika, tesis gibi büyük ama tehlikeli yapıların yıkımı hafife alınmalıdır. Kurumsal fabrika yıkım firmaları yıkım yapılacağı alanı incelemek için bir keşif gezintisi düzenlemektedir. Böylece fabrikaya, binaya, yapıya uygun yıkım yöntemlerini belirleyip, iş makinelerini hazırlamaktadır. Kalkacak tozdan kimyasal sızıntılara, üretimden kalan artıkların etrafa saçılmasından suya karışmasına kadar her şeyin incelikle hesaplanması zorunludur. Dolayısıyla kurumsal bina yıkım firmaları ile anlaşılması en doğrusudur. Alanında uzmanlaşmış, deneyimli personel ve modern araçlarla fabrika yıkımlarına başlanması sürecin doğru ilerlemesini sağlayacaktır. Fabrikanın büyüklüğü, üretim alanı, inşa edildiği materyal yıkım planı hazırlanmasında etkilidir. Bu nedenle fabrikanın yıkımına uygun iş makineleri ve yeterli deneyime sahip bir ekip oluşturulmadan yıkıma başlanmamalıdır.

  Fabrika Yıkımlarında Uyulması Gerekenler

  Yıkıma hazırlanırken, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nce belirlenen şartlar ve koşullar yerine getirilmelidir. Yıkımı yapacak ekiple toplantı düzenlenmeli ve karşılaşılacak tehlikeler ile ilgili bilgi verilmelidir. Bu tehlikelerden korunacak alet, ekipman ve giysi gibi ihtiyaçlarını belirlenerek teslim edilmelidir. Ayrıca tehlikeyle mücadele ve korunma yöntemleri anlatılmalıdır. Kişisel koruyucu özelliğe sahip donanımlarla doğabilecek risklerin en aza indirilmesini sağlanmalıdır. Bu sayede yıkımın başlaması güvenceye alınmalıdır. Yıkım işlerinin zorluğunu bilen, iş güvenliği eğitimi almış personellerle çalışan fabrika yıkım firmaları işinizi kolaylaştıracaktır.

  Yıkımın yapılmasına başlamadan önce:

  • Yıkımın Planlanması
  • Yıkım İşlerinde Risklerin Kontrol Edilmesi
  • Yıkım Metodlarının Belirlenmesi
  • Özel Yapıların İnşa Türlerinin dikkate alınması

  Yıkım Yapan Hurdacı

  Ücretli veya hurda karşılığında bina yıkımı ücretsiz olarak yapılmaktadır. İşini severek yapan, uzun yılların tecrübesiyle hareket eden firmamızdan teklif almak için arayabilirsiniz. Uygun fiyatla, ekonomik ve hızlı bir bina yıkımının maliyeti sandığınız kadar yüksek değildir. Hemen 0 (535) 863 9543 numaralı telefonumuzu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.